תפריט ראשי:

חיפוש באתר:

קטגוריות

ארכיון

כלים

Wind Of Change

איך להסתדר עם הבוס

מרגיש/ה שהבוס ממדר אותך? לא מבין את הצרכים שלך? לא מתחשב בך? לא מעריך?

לפי מחקרים היחסים עם הבוס הם הגורם המשפיע ביותר על שביעות רצון בעבודה. ולכן כדאי להשקיע מחשבה איך לשפר את הקשר הזה ולהפיק ממנו יותר לטובתך. להלן כמה טיפים כיצד להשיג מהבוס יותר תמיכה ושיתוף פעולה ועל ידי כך גם להנות יותר ממקום העבודה.

אלברט איינשטיין אמר " רק אדם מטורף ימשיך לעשות אותו דבר ולצפות לתוצאה אחרת…" אם היחסים שלך עם הבוס משביעי רצון, כנראה שאתה פועל נכון. אם לא אז אני ממליצה לבדוק את הדפוסים שלך ולחשוב כיצד ניתן לשנת אותם כדי שלך יהיה יותר טוב.

המפתח להתמודדות היא להבין מה אתה רוצה להשיג, מה חשוב לך לקבל במקום העבודה ומצד שני גם מה הבוס רוצה להשיג? מה חשוב לו לקבל? ואז לבדוק מהן נקודות המפגש המשותפות. החשיבה האוטומטית (המכשילה) במיוחד עם אדם שאנחנו במחלוקת איתו, היא לראות את השוני את הקשיים והבעיות. הבעיה היא שמה שמתמתמקדים בו תמיד גדל… לכן אם נתמקד בבעיה היא רק תגדל. מהמקום הזה אני ממליצה להתמקד בפתרונות. נתחיל?

לדוגמא אם חשוב לך לקבל שכר גבוה יותר תפנה למנהל ותבקש ממנו העלאה. במקביל תברר אותו מה הוא צריך ממך? באיזו מידה הוא מרוצה להעבודה שלך ומקבל את מה שהוא רוצה ממך? מה נדרש ממך לעשות על מנת לקבל את העלאה וכד'

חשוב לשים לב לתוכן של מה שנאמר וגם לרגש ולקרא בין השורות. נניח אם המצב של המחלקה גרוע או שהמצב של החברה גרוע יהיה קשה לקבל העלאה. במצב כזה נסה להשיג דברים אחרים שחשובים לך וכן ניתנים להשגה -למשל קורס מקצועי, לעבוד פחות שעות, הקלה בעומס העבודה ע"י העברת חלק מהמשימות למישהו אחר וכד' .

בשיחה כזו ובכלל כדאי להתמקד בעובדות ובפתרונות ולהשץמש בשאלות שמקדמות אותך כמו אני רוצה X, אני צריךY , מה אפשר לעשות כדי לקבל או להשיג Z? לשאול איך אתה יכול לעזור לי בנושא מסויים וכד'. המלכודת היא להתמקד בעבר ובפנקסנות מי אמר למי. שים לב לפרשנויות שלך למול העובדות. למשל עובדה היא שלא קיבלת העלאה בשכר 3 שנים , אבל – מזלזלים בי, לא מעריכים אותי – זו כבר פרשנות שלך לסיטואציה (אלא אם נאמר לך במפורש). תקשורת שמתבססת על עובדות , היא מקדמת אותך ואת היעדים שלך למול תקשורת שמבוססת של פרשנויות שמייצרת קונפליקט שבו כל הצדדים משלמים מחירים.

חלק מאיתנו מצפים מהבוס לחיזוקים והתייחסות רגשית שהוא לא תמיד יכול או לא רוצה לתת ובטח לא כשיש תחושה של חוסר אמון. הרעיון הוא להקטין את הציפיות ולהתמקד במה שכן אפשר להשיג מול המנהל. לקחת אחריות על הסיטואציה אומר  להפחית את מאבקי כוח שלא תורמים לך ע"י מיקוד ביעדים שלך, בפתרונות, במה שכן משותף, במה שניתן להשיג, ובצרכים של שני הצדדים. ייתכן שבהמשך ייבנה אמון ואז ותוכל לקבל גם הערכה ותמיכה.

חשוב לציין שבמקרים מורכבים כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי כמו מאמן/ת ארגוני .

הערה – המאמר כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות ומתייחס כמובן לשני המינים.

בהצלחה !

פרטים על הסדנאות הבאות:

"4 טעימות" מהפילוסופיה של היוגה בהתמודדות עם האתגרים המרכזיים – בהורות, זוגיות, ובתחום התעסוקתי

הידעתם שיוגה זה לא רק ספורט… כלים מתוך הפילוסופיה של היוגה להתמודדות עם הנושאים הכי משמעותיים בחיינו

מהו היעוד שלך ואיך למצא אותו? איך להכניס משמעות לחיים? מהו היעוד של הנשמה (אהבה) איך לאהוב ומהי תאווה? איך להתמודד עם כעס, תסכול, חוסר וודאות ופחד ? מהי קארמה שלילית או חיובית? ערכי היוגה ואיך הם משתלבים במקום העבודה, בזוגיות וגידול ילדים כמו אאמסה אי אלימות , אי שיפוטיות, טוהר מחשבה ודיבור, התמדה ועוד, מהו תהליך התפתחות רוחני ורגשי ואיך ליישם? איזון רגשי מנטאלי ורוחני, חיבורים גוף, נפש, נשמה ורוח. הערה- הסדנא לא כוללת תירגול פיזי .נותרו רק 2 מקומות פנויים אז כדאי להזדרז ולהרשם

הסדנא כוללת 4 מפגשים של שעתיים, החל מיום ד' 14.8.13 ב 20:30 בראש העין אחת לשבוע עד 11.9.13

מחיר 480 שח לכל הסדנא- כולל השתתפות במפגשים, הנחייה למדיטציה לכל משתתף לא חובה, הביתה חומר קריאה ותירגול, וכיבוד קל צנוע וכן מפגש אישי של מדיטציה איתי.

>>>עוד פרטים על הסדנא והמלצות ליחצו על הלינק <<<

באו לטעום יהיה מעולה !

התקשרו עכשיו להרשם 054-4815725 בטי .