תפריט ראשי:

חיפוש באתר:

קטגוריות

ארכיון

כלים

Wind Of Change

10 טיפים איך להתסדר עם המנהל שלך

כמה שעות ביום אנחנו מבלים עם הבוס? הרבה. לפי מחקרים היחסים עם הבוס הם הגורם המשפיע ביותר על שביעות רצון בעבודה ועם זאת לרובינו יש מערכת יחסים מורכבת איתו/ איתה. הנה כמה טיפים כיצד להשיג ממנו יותר תמיכה ושיתוף פעולה ועל ידי כך להנות יותר ממקום העבודה.

  1. להגדיר לעצמך יעדים אישיים מה תרצה להשיג במקום העבודה? מה חשוב לך? מה  משמעותי? מה מעניין אותך? אם תרצה קידום חשוב מאיזה סוג? האם ברצונך יותר אחריות? אלו תנאים או שכר תרצה לקבל? כמה שעות תרצה לעבוד?  וכד'.
  2. חשוב כיצד תוכל להיעזר בבוס שלך להשגת יעדיך מה אתה צריך ממנו למשל ידע או  עזרה מקצועית, עזרה בקבלת החלטה, סדרי עדיפויות, חופש להחליט או לפעול עצמאית, שימוש במיומנות בה הוא שולט כמו פוליטיקה ארגונית, אישור של קורס מקצועי, שימוש בסמכות שלו מול גורמים אחרים, המלצה לקידום וכד' . 
  3. חשוב וברר מהם המטרות והצרכים של הבוס שלך? מהם האילוצים שלו? מה הוא צריך ממך? ופעל בהתאם באיזו מידה את/ה יכול/ה לתרום לו? איזה ידע או מיומנות שלך רלונטיים? למשל האם הוא צריך תמונה מערכתית או דווקא פרטים? האם יותר חשוב לו איכות או עמידה בזמנים?  יצירתיות או עבודה מובנית לפי נהלים? אילו עדכונים ובאיזו תדירות הוא צריך ממך שיוכל להציג הלאה וכד'.
  4. חשוב מהם האינטרסים המשותפים שלכם לדוגמא האם שניכם אוהבים דיוק בעבודה, לקוחות מרוצים וכד' פעל יותר באיזורים אלו ושקף את הישגיך. ברר ותכנן מראש מהם כללי המשחק מולו ובארגון, כיצד תוכל לקבל קרדיט ונקודות זכות. חשוב מה היתרון היחסי שלך מול אחרים מה אתה יכול לתת, במה אתה מצטיין ופעל. בדרך זו תוכל לקדם את המטרות האישיות שלך וגם לתרום יותר.
  5. הפוך תלונות לבקשות והצעות במקום אני עמוס, אי אפשר, אתם טועים, זה לא בסדר ש… אתם לא מבינים ש… אפשר לומר- אני מציע ש…  האם אפשר ש… מה שכן אפשר זה .. לגבי היתר נוכל אם .. או בלו"ז… שאל איך נוכל ביחד לקדם …
  6. הפוך פחדים לשאלות במקום "אני פוחד שיפטרו אותי" שאל את עצמך כיצד ובמה תוכל לתרום יותר? שאל את המנהל שלך באיזו מידה הוא מרוצה? מה אפשר לשפר או לעשות אחרת קח מהשיחה כל מה שאפשרי מבחינתך ופעל.
  7. התמקד בחיובי נסה לראות את התמונה המלאה ולא רק את הבעיות והקשיים אלא גם הצעות, פתרונות אפשריים, היה חכם במקום צודק, היה יצירתי, שאל את עצמך "מה כן אפשרי? איך אפשר להתקדם? התמקד באינטרסים המשותפים, באפשרויות נוספות לשיתוף פעולה בעתיד.
  8. הצב לעצמך גבולות קבע מס' קטן ככל האפשר של גבולות הכרחיים מבחינתך כגון מכסימום שעות עבודה, סוג העבודה שלא תרצה לבצע וכד'. חשוב שתבין מראש את המחירים לדוגמא ייתכן שתאלץ לוותר על תפקיד או קידום בגלל עדיפיות שלך. אם החלטת שקף את הגבולות בצורה ברורה ומדידה וברוח טובה ואכוף אותם בעקביות. 
  9. פעל מול הבוס בדרך שתרצה שיפעל מולך בהגינות, בשיתוף (מידע וכד'), בהקשבה, בנתינה ועזרה, באחריות אישית, בכבוד, באכפתיות, בנעימות, חייך לפעמים זה לא עולה כסף. גם הבוס שלך הוא קודם כל בן אדם, אם תקשיב לו, תתמוך בו, תייצר איתו מערכת יחסים של כבוד הדדי, תמיכה ושיתוף- הוא יפעל מולך באופן דומה.
  10. צעדים קטנים מביאים שינוי גדול – צעדים של שיתוף פעולה, עזרה, תרומה, כוונה לשיתוף פעולה המלווה במעשים מתאימים, תקשורת פתוחה ורצון טוב מביאים תוצאות גדולות (שיטת הקאיזן) .

בהצלחה