תפריט ראשי:

חיפוש באתר:

קטגוריות

ארכיון

כלים

Wind Of Change

מהו אימון ולמי הוא מתאים?

"רק אדם מטורף ימשיך לעשות אותו דבר ולצפות לתוצאה חדשה" איינשטיין

אימון הוא אחד הכלים בהם אני משתמשת על מנת לעזור לאנשים וארגונים לזהות את "הבורות" כלומר את הפערים והבעיות במצב הקיים ולשפר אותו. ביחד נגדיר את היעדים והתוצאות שתרצו להשיג, ביחד נגדיר את הדרך להגיע לשם ולהתחיל ללכת בה בליווי תומך ומכיל שלי.  בנוסף, אני עובדת בכלים מתחום הפסיכולוגיה החיובית (אם כי חשוב לומר כי אינני פסיכולוגית) , כלים טיפוליים אותם רכשתי בעשור האחרון וכן בכלים מעולם הפילוסופיה, הרוח, התנועה והאימפרוביזציה. המתאמן או המטופל וטובתו העליונה הם שעומדים לנגד עיניי בבחירת הכלי והשיטה. להלן מס' עקרונות בתהליכים אותם אני מלווה

מיקוד בתוצאות, מיועד לאנשים וארגונים שרוצים להשיג מטרות או לבצע שינוי בתקופה קצרה יחסית

התהליך ממוקד בתוצאות, בהזדמנויות, במציאת פתרונות (לא רק בבעיות), בהווה ובעתיד (ולא רק בעבר). התהליך מיועד לאנשים וארגונים שרוצים לעשות עבור עצמם יותר וצריכים מסגרת תומכת וכלים. אם הגעת לכאן כנראה שאת/ה כבר מוכן/ה . אשמח להיפגש איתך על מנת שנבדוק יחד איך אפשר לעשות אחרת, שפוי יותר ומעצים יותר עבורך.

התהליך נותן לך את הכלים כלומר את "התרנגולת" ולא רק את "ביצי הזהב"

בתהליך איתי תקבל/י  דרכי חשיבה ופעולה שיתרמו לך בכל תחומי חייך. התהליכים שאני מלווה מייצרים מסגרת תומכת, לא שיפוטית, חווייתית, ויצירתית. יחד נפעל בסביבה של הקשבה לך ולצרכים שלך, תוך העצמה אישית זיהוי והרחבת יכולות אישיות כמו התמדה, מיקוד, תכנון, אסרטיביות ותקשורת. התוצאה של התהליך היא דפוסים חדשים ומכאן תוצאות אחרות וטובות יותר בכל תחומי החיים.

מיקוד בחשיבה חיובית

יחד נבחן את היכולות, הכישורים וההצלחות שבחייך, ותלמד/י איך להשתמש בהן יותר לתועלתך. תלמד/י לפרגן לעצמך (יותר) להתייחס לכישלונות כהזדמנות ללמידה ושיפור בעתיד. תלמד/י להסתכל על עצמך ממקום אוהד, להתמודד עם רגשות שליליים, ללכת לעתיד טוב יותר וליהנות גם מהדרך, מהרגעים הקטנים צעד אחרי צעד. תלמד/י למצוא בתוכך כוח, יוזמה ועוצמה שלפעמים יפתיעו אותך. תלמד/י להאמין.

איתי תלמד/י לממש את עצמך יותר, להיות מסופק/ת יותר ולהגשים חלומות

בתהליך תלמד/י לעוף ולהפריח בלונים פורחים צבעוניים מתוך הלב והחוצה עד שכל העולם יראה וישמע את האדם הנפלא שהוא את/ה. תלמד/י לבצע חזון אישי, להבין את הערכים החשובים בחייך ולפעול לפיהם ביום יום.

מה ההבדל בין אימון ותהליכים שאני מלווה לטיפול פסיכולוגי?

תהליכים שאני מלווה ממוקדים בתוצאות פרקטיות, ופירות שיתקבלו בתקופה קצרה יחסית. לאימון ואלי כיועצת ומאמנת מגיעים אנשים אשר מעוניינים במסגרת של התפתחות אישית, הרחבת יכולות אישיות ומקצועיות, פיתוח מנהיגות, וחשיבה יצירתית, לא בהכרח בגלל בעיה או קושי. כמו כן מגיעים אנשים שעברו טיפולים פסיכולוגיים של שנים, בהם רכשו מודעות מרשימה לבעיות ולחסימות הרגשיות שלהם, אך נותרו בתחושה שחסרים להם כלים ליישום וביצוע. ביכולתי לתת מענה מצוין בנושאים הללו. בחוויה שלי כמתאמנת (לשעבר) וכמאמנת שממשיכה לאמן את עצמה, קיבלתי מתנה שממשיכה לשנות את חיי לטובה כל יום יותר ויותר.

למי אימון מתאים?

אימון מתאים למבוגרים ובני נוער מגיל 11 .לאנשים בריאים בנפשם. אימון לא עוסק בטיפול במחלות נפש כמו דיכאון קליני, נטיות אובדניות, סכיזופרניה וכד' ולא מחליף טיפול תרופתי. אימון מתאים לאנשים שמעוניינים לבצע שינוי בחייהם בתחום המקצועי או האישי ולהרחיב יכולות, לאנשים שמחפשים מסגרת מעצימה להתפתחות וצמיחה אישית, לאנשים שרוצים לשפר מערכות יחסים להתמודד טוב יותר עם קונפליקטים, או להשיג זוגיות, לאנשים העומדים בפני צומת החלטה חשובה בחייהם ורוצים לקבל כלים, לאנשים עם בעיות שחוסמות אותם בפני התפתחות בתחומים שונים כמו ביטחון עצמי, פחדים, חוסר מיקוד, בעיות בניהול זמן, ביישנות, עקשנות וכד'

"חירות היא הרווח שבין הגירוי לתגובה " (ויקטור פרנקל) כלומר הדרך היחידה לחיות חיי חירות היא לבחור את התגובות שלנו